fbpx

Jak się przygotować do sesji ciążowej?

Tematem, który nurtuje wiele kobiet jest przygotowanie do sesji ciążowej. Wiele z nich obawia się jak będzie wyglądało ciało, kiedy brzuszek już będzie większy. Odpowiednim ustawieniem się zajmę, o reszcie napisałem poniżej.

Czas i miejsce.

Najbardziej optymalny czas na zdrobnienie takiej sesji to 6-8 miesiąc ciąży. Kluczową rolę odgrywa tu miejsce, w którym wykonuję zdjęcia. Moim zdaniem kobiety czują się najlepiej kiedy panuje kameralna atmosfera, takim miejscem jest studio lub po prostu własne wnętrza. Oczywiście często kobiety decydują się na zdjęcia plenerowe, ale musimy wziąć pod uwagę porę roku, w której będziemy realizować sesję ciążową. Dodatkowym elementem, który ułatwi mi pracę, a przyszłej mamie da satysfakcję z wykonanych zdjęć jest pomysł na swoją sesję. Nie każda przyszła mama lubi spokojne, pozowane zdjęcia, a mnie jako fotografowi ciężko trafić w klimat wykonywanych ujęć, nie znając charakteru kobiety, która stanie przed obiektywem. Najlepiej jeśli wraz z takim pomysłem otrzymam kilka informacji na temat zainteresowań.

Makijaż i Fryzura.

Jeśli nie korzystamy z pomocy wizażystki warto przygotować się w naturalny sposób, tak aby nie czuć się skrępowaną. Światło kontrastowe wymaga mocniejszego makijażu, o czym powiem przy ustaleniu miejsca sesji. Burza loków dla kobiety, która na co dzień nie jest modelką i chodzi w prostych włosach może być niekomfortowa i zdjęcia mogą wyjść mniej naturalnie, a chyba nie o to nam chodzi.

Ubiór.

Tutaj mamy pełną dowolność. Możemy przynieść ze sobą stroje lub posiłkować się udostępnionymi w naszym studio. Należy pamietać, aby ubrania były czyste i starannie uprasowane. Luźne sukienki wcale nie wyglądają dobrze, maskują brzuszki, a przecież chodzi nam o jego ekspozycję przy sesji ciążowej. Każda kobieta w ciąży wygląda pięknie i należy to podkreślić. Dobrze wyglądają białe męskie koszule, dopasowane sukienki, tiule, ale też koronkowe sukienki czy body.

Gadżety.

Po prostu puszczamy wodze fantazji. Zabieramy zdjęcia usg, zakupione już malutkie buciki czy zabawki. W naszym studio również posiadamy rekwizyty, z których każdy wybierze coś w swoim guście.

A na koniec najważniejsze: koniecznie weź ze sobą dobry humor, to gwarantuje oczekiwane efekty!

Do zobaczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.